Cennik

Konsultacja

Jest to wizyta, która obejmuje rozmowę z pacjentem, badanie, wykonanie i omówienie zdjęć radiologicznych (RVG i OPG) i Jest to czas na wstępne rozpoznanie problemu, postawienie diagnozy, zarysowanie i orientacyjne określenie kosztów leczenia. Konsultacja to ważny czas na nawiązanie relacji. W trakcie jej trwania nasi Pacjenci dowiadują się na jakie procedury decydują się w naszym gabinecie.

Koszt: 150-200 zł

Konsultacja implantologiczna wraz z planem leczenia

Jest to wizyta, na której odbywa się dokładne badanie wewnątrzustne oraz wykonanie trójwymiarowej tomografii komputerowej. Dokładne badanie i analiza tomografii pozwala na ocenę warunków kostnych do wprowadzenia implantów a także omówienie i wyjaśnienie planu leczenia. Pacjent otrzymuje sporządzony specjalnie dla niego orientacyjny plan i kosztorys leczenia.

Koszt: 200 zł

Znieczulenie

W naszym gabinecie stosujemy różne techniki znieczuleń w tym najnowsze rozwiązania i urządzenia jak SleeperOne– całkowicie bezbolesne, bezstresowe i bezpieczne. Komputer zainstalowany w urządzeniu reguluje tempo i ciśnienie jego podania,co eliminuje nieprzyjemne odczucia w trakcie jego podawania.Dla niektórych pacjentów szczególnie wrażliwych i bojących się .dzieci jest często przełom w ich leczeniu.

Koszt: 60 zł

Wypełnienia

Do odtworzenia kształtu, koloru i funkcji zęba stosujemy najnowszej generacji materiały kompozytowe, najlepszych renomowanych firm uznanych na świecie. Chcąc osiągnąć głębię i piękno odtworzonego zęba korzystamy z całej palety barw i przezierności. Trwałość i precyzję gwarantuje praca w powiększeniu z użyciem lup zabiegowych i mikroskopu, najwyższej jakości bondów (klejów), które w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem lekarza zapewniają szczelność i trwałość wypełnienia.

Koszt: od 280 zł

Leczenie kanałowe

Przed rozpoczęciem właściwego leczenia przeprowadzana jest konsultacja na której wykonywane jest zdjęcie punktowe,omówione są procedury i koszty leczenia.W razie konieczności usuwana jest próchnica i odbudowywane wszystkie ścianki zęba.

Leczenie kanałowe polega na oczyszczeniu kanałów z zainfekowanej bakteriami miazgi oraz wypełnieniu ich specjalnym, obojętnym dla tkanek preparatem. Leczenie kanałowe w gabinetach Esteticdent przeprowadza się zwykle na jednej wizycie w 25 krotnym powiększeniu przy pomocy mikroskopu zabiegowego firmy Leica – pozwala zlokalizować wszystkie kanały i dokładnie je oczyścić. Leczenie kanałowe przeprowadza się w znieczuleniu, z użyciem koferdamu, endometru – urządzenia do elektronicznego pomiaru długości opracowanych kanałów. Jest ono monitorowane przy użyciu radiowizjografii cyfrowej – zarówno w trakcie, jak i po wyleczeniu kanałów. Leczenie kanałowe wymaga dużych umiejętności oraz wiedzy i doświadczenia od lekarza i asysty, a także użycia drogiego, specjalistycznego sprzętu. To wszystko daje gwarancję wyleczenia tych zębów, które kiedyś kwalifikowano do usunięcia i sprawia, że z sukcesem przedłużamy ich funkcjonowanie w jamie ustnej.

Koszt: od 750 zł

Higienizacja

Higienizacja to jeden z najważniejszych zabiegów w naszym gabinecie. Obejmuje usunięcie kamienia, który jest siedliskiem bakterii, piaskowanie, fluoryzację oraz instruktaż higieny. Zabieg trwa około 1 godziny i wykonywany jest przez wysoko wykwalifikowaną, wyszkoloną i doświadczoną higienistkę. Zabieg zalecany jest przez Światową Organizację Zdrowia WHO co najmniej raz na 6 miesięcy. Dlaczego jest tak ważny? Czyste, zdrowe zęby i dziąsła to gwarancja jakości i trwałości wszystkich wykonywanych przez nas prac zachowawczych i protetycznych. Nasze higienistki oprócz wyczyszczenia zębów, zadbają także o dobór odpowiedniej pasty, szczoteczki, techniki szczotkowania, poinformują o najnowszych możliwościach dbania o zdrowie zębów, zaproszą raz na pół roku na wizytę kontrolną w celu podtrzymania efektów leczenia. W 80% kamień nabyty jest przyczyną paradontozy. Paradontoza jest chorobą przewlekłą i tylko dzięki systematycznemu leczeniu wyeliminujemy krwawienie, nieprzyjemny zapach z ust, zmniejszymy głębokość kieszonek i poprawimy stan zdrowia jamy ustnej.

Pierwsza higienizacja: 350 zł
Każda następna higienizacja (recall): 320 zł
Higienizacja dzieci: 280 zł

Implanty

Implanty to najnowocześniejsza metoda uzupełniania braków zębowych. Implant składa się z części umocowanej w kości, która zastępuje korzeń, z łącznika i korony odtwarzającej naturalny ząb. Oferujemy nowoczesne sprawdzone i znane dentystom na całym świecie systemy implantologiczne. System implantologiczny firmy Straumann, która jest liderem szwajcarskiego rynku implantologicznego oraz stosowany na świecie od ponad 20lat system firmy MegaGen ceniony jest na świecie za niezawodność, przewidywalność i trwałość. Rodzaj systemu dobierany jest do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Koszt:

 • implant już od 3200 zł
 • śruba gojąca: 350 zł
 • korona: 3000 zł – 3300 zł

Ortodoncja

Piękny uśmiech to zdrowe, proste, równo ustawione zęby. Pierwsza wizyta jest wizytą konsultacyjną. Konsultacja pozwala uzyskać informację na temat wady zgryzu, metod, etapów, czasu trwania leczenia, a także kosztów leczenia. Wizyta konsultacyjna zawiera badanie, pobranie skanów w celu wykonania modeli diagnostycznych, wykonanie i analizę zdjęcia pantomograficznego i cefalometrycznego. W gabinecie prowadzimy leczenie przy pomocy aparatów stałych i ruchomych

Koszt:

 • konsultacji 150 zł
 • cena aparatu stałego 2300 zł
 • cena aparatu ruchomego 1200 zł

Licówki

Licówki to cienkie porcelanowe płatki wykonane w laboratorium, indywidualne na każdy ząb w celu poprawy kształtu, koloru i funkcji zęba. Zaletą zabiegu jest mała inwazyjność, bardzo duża precyzja i najszybsza estetyka. W spełniamy marzenia o pięknym białym uśmiechu, o uśmiechu „Hollywood!” Jeśli masz przebarwione zęby, stłoczone, a nie chcesz nosić aparatu, marzysz aby odzyskać uśmiech i radość życia zapraszamy na konsultację protetyczną.

Koszt licówki: od 2100 zł

Korona

Korona to rodzaj czapeczki zakładanej na ząb, który uległ zniszczeniu z powodu próchnicy, licznych wypełnień lub urazu. Pracując z najlepszymi laboratoriami protetycznymi; stosując systemy CAD-CAM, wykorzystując wiedzę i swoje wieloletnie doświadczenie, pracując zgodnie z światowymi standardami, osiągamy i tworzymy naturalny wygląd zębów za pomocą nowych koron. Wszystkie uzupełnienia protetyczne wykonywane przez nas projektowane są indywidualnie, dopasowujemy je do rysów twarzy pacjenta, linii dziąseł, uśmiechu, robimy zdjęcia, rozmawiamy o oczekiwaniach – tworzymy piękny uśmiech.

Koszt:

 • korona cyrkonowa: 2100 zł
 • korona metalowa licowana porcelaną od 1650 zł

Tomografia - obrazowanie 2D + 3D

Badanie tomografii komputerowej jest jedną z najnowocześniejszych metod obrazowania struktur anatomicznych. Tomograf firmy KAVO– sprzęt ten łączy w sobie cechy 2D i 3D czyli daje możliwości obrazowania panoramicznego i tomografii 3D ( obraz w trzech płaszczyznach). Obrazowanie 3D wykorzystywane jest przy zabiegach endodontycznych (leczenie kanałowe), implantologii, chirurgii i ortodoncji (lokalizacja zmian, zębów nadliczbowych, zatrzymanych tzw. „8”) Urządzenie daje możliwość dokładnej diagnozy. Możemy zobaczyć wszystkie struktury analizowane pod dowolnym kątem. Badanie tym aparatem charakteryzuje się wysoką rozdzielczością i bardzo niskim promieniowaniem. Ma to ogromny wpływ na bezpieczeństwo Pacjenta i jakość badań diagnostycznych.

Koszt:

 • tomografia punktowa: 170 zł
 • tomografia szczęki lub żuchwy: 250 zł
 • tomografia całość: 300 zł
 • zdjęcie panoramiczne w technologii cyfrowej: 120 zł