Biostymulacja

Zabieg biostymulujący polega na pobudzeniu naszych komórek do odnowy, większej syntezy kolagenu, zwiększenia gęstości skóry, jej napięcia. Są to zabiegi silnie odmładzające, przywracające strukturę i naturalną jędrność skóry.

Biostymulacja jest najbardziej naturalną metodą odmładzania, efekty widoczne są stopniowo ale utrzymują się dłużej niż przy innych zabiegach medycyny estetycznej – nawet do kilku lat.

 

SCULPTRA (kwas L-polimlekowy)

to najefektywniejszy, znany w medycynie estetycznej preparat stymulujący produkcję kolagenu.

Jego główny składnik to kwas L-polimlekowy, którego działanie widocznie poprawia jakość skóry i przywraca utraconą objętość twarzy, spłyca zmarszczki i bruzdy.

Sculptra okazał się być prawdziwym eliksirem młodości. Bezpieczny, biodegradowalny (tzn, całkowicie rozkłada się w ludzkim organizmie) w medycynie stosowany jest od 30 lat na przykład jako składnik rozpuszczalnych nici chirurgicznych czy implantów.

Od lat dziewięćdziesiątych stosowano w lipodystrofii (zanikiem tkanki tłuszczowej).

Od końca lat dziewięćdziesiątych w 30 krajach wykonano ponad 150.000 zabiegów z użyciem Sculptry. Lek ten można stosować dwojako: profilaktycznie lub odmładzająco i liftingująco. Doskonale sprawdza się jako nieinwazyjna metoda korygowania owalu twarzy i obwisłych policzków, ujędrnia i wypełnia okolice kości jarzmowej, bruzdy nosowo- wargowe, fałdy marionetki i zmarszczki na brodzie. Jest skuteczny w liftingu szyi, z powodzeniem można stosować do ciała, zwłaszcza tam, gdzie pojawił się problem wiotkiej skóry (np. po utracie kilogramów czy po ciąży).

Preparat w postaci zawiesiny wprowadza się do skóry właściwej małymi porcjami, za pomocą strzykawki z cienką igłą lub przy pomocy kaniuli dermatologicznej.

Po zabiegu niezwykle ważne jest masowanie miejsc podania preparatu w celu równomiernego rozłożenia i równej stymulacji. Poleca się masaż co najmniej 2razy dziennie przez dwa tygodnie.

Pełna kuracja to seria 2-4 zabiegów w odstępach  sześciotygodniowych lub dłuższych. Efekt utrzymuje się ok 2 lata, jeśli nie stosujemy zabiegu przypominającego.

ELLANSE

Ellanse to obecnie najbardziej rewolucyjna gama wypełniaczy działających jednocześnie regenerująco na wzrost kolagenu i wspomagających biorewitalizację skóry. Jest to pierwsza rodzina wypełniaczy skórnych oferująca unikalną opcję wyboru czasu trwania efektu zabiegowego.

ELLANSE S – czas utrzymywania się 12 miesięcy,

ELLANSE M – czas utrzymywania się 18 miesięcy,

ELLANSE L – czas utrzymywania się 24 miesiące,

ELLANSE E – czas utrzymywania się – powyżej 36 miesięcy,

Głównym komponentem Ellansé™ jest polikaprolakton (PCL), który występuje w formie idealnie gładkich mikrosfer zawieszonych w sposób jednorodny w specjalnie przygotowanym nośniku żelowym, będącym wodnym roztworem karboksymetylocelulozy.

Bezpieczeństwo Ellanse zawdzięcza swojej całkowitej biodegradowalności, co sprawia iż po jego podaniu nie obserwuję się odczynów alergicznych oraz ziarniniaków. Ellanse jest zabiegiem nie tylko wypełniającym, ale także bardzo silnie odmładzającym, przywracającym gęstość i naturalną jędrność skóry.

Ellanse jest skierowana do wymagających pacjentów, oczekujących bardzo dobrych rezultatów i przedłużonego czasu działania w porównaniu do klasycznych wypełniaczy z kwasu hialuronowego. Głównymi korzyściami wynikającymi z zastosowania Ellanse jest długo utrzymujący się rezultat, stymulacja tworzenia nowej tkanki kolagenowej, w przeciwieństwie do wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego, które tylko zwiększają objętość.

Bezpośrednio po podaniu preparatu za pomocą igły lub kaniuli otrzymujemy efekt wypełnienia. Po około miesiącu obserwuje się częściowy zanik uzyskanej objętości co spowodowane jest degradacją zawartego w preparacie roztworu karboksycelulozy. W kolejnych miesiącach dochodzi do stopniowej syntezy kolagenu co sprawia, że twarz nie tylko odzyskuje utraconą objętość, ale też znacząco poprawia się jakość skóry.

 

LINERASE

Kolagen stanowi 30 % wszystkich białek i odpowiada za adhezję i regenerację komórek oraz za sprężystość i jędrność skóry. Od 25 roku życia tracimy go 1,5% rocznie. Z jednej strony zmniejsza się jego produkcja, a z drugiej zwiększa degradacja – włókna kolagenowe są słabsze, krótsze i bardziej skręcone. Skutkiem tego jest pojawienie się zmarszczek grawitacyjnych oraz zauważalne zmiany w owalu twarzy. Można temu zapobiegać.

Linerase to jedyny dostępny na rynku atelokolagen typu I w formie iniekcji, przeznaczony do okolic twarzy, szyi, dekoltu, dłoni  i całego ciała.

Stymuluje produkcję nowych fibroblastów, które przyczyniają się do poprawy kondycji skóry, a tym samym młodszego wyglądu. Przeznaczony jest do regeneracji i odbudowy skóry, redukcji wiotkości, rozstępów i blizn zanikowych, przywrócenia sprężystości i elastyczności, wygładzenia zmarszczek. Dzięki terapii skóra staje się wyraźnie odmłodzona.

Zabieg z użyciem Linerase przypomina klasyczną mezoterapię. Preparat za pomocą cienkich igieł podawany jest jednak nieco głębiej, oraz w większych odstępach  niż w przypadku większości mezoterapii. Po podaniu wykonywany jest lekki masaż.

Całkowita kuracja składa się z 2 do 4 zabiegów w zależności od zaleceń lekarza oraz stanu skóry pacjentki. Pierwsze efekty są widoczne już po 7-14 dniach. Po zabiegu skóra zyskuje widoczną i odczuwalną jędrność, staje się bardziej napięta i wygładzona.

Linerase otrzymał tytuł najlepszego preparatu do biostymulcji tkankowej w konkursie Perła Dermatologii Estetycznej 2016 organizowanym przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych na najlepsze, najbardziej skuteczne i bezpieczne produkty.