Mezoterapia igłowa na włosy

Piękne włosy są grube i gęste, bez rozdwajających się końcówek, nie łamiące się i pełne blasku. Stan włosów zależy przede wszystkim od pracy naszych cebulek włosowych, z których wyrastają włosy.

Jest wiele sposobów na poprawę kondycji włosów, istnieje wiele preparatów pielęgnujących włosy i skórę głowy, które wchłaniają się poprzez kontakt.

Znakomite skutki przyniesie również odżywienie skóry owłosionej głowy przez podawanie specjalnych preparatów w bezpośrednie sąsiedztwo cebulek włosowych w trakcie mezoterapii. Mezoterapia polega na powierzchniowym ostrzykiwaniu skóry głowy substancjami pobudzającymi wzrost i hamującymi wypadanie włosów. W preparatach do mezoterapii są witaminy, peptydy, minerały, kwasy nukleinowe i antyoksydanty.

Inny rodzaj mezoterapii to podawanie osocza bogatopłytkowego PRP. Osocze bogatopłytkowe to preparat uzyskany z własnej krwi pacjenta, po odwirowaniu w specjalnych warunkach. PRP zawiera zagęszczone, aktywne płytki krwi z których uwalniają się substancje, które w naturalnych warunkach powodują regenerację tkanek, polepszenie ukrwienia, aktywację fibroblastów i wzrost produkcji kolagenu. Najważniejsze przy mezoterapii owłosionej skory głowy są czynniki wzrostu, które działają bezpośrednio na cebulki włosowe pobudzając je do pracy.

Najbardziej efektywnym jest podawanie naprzemienne osocza bogatopłytkowego i preparatów do mezoterapii, gdyż osoczem cebulki włosowe są stymulowane do wytwarzania włosa a preparaty zapewniają odpowiednie substancje budulcowe i regulujące. Typowy schemat to podanie osocza, po ok 3-4 tygodniach preparatu do mezoterapii, i wykonanie trzech takich serii. Kurację warto powtarzać potem co pół roku w jednej serii.